„ЛЕДЕНА ПИТА”: Дури и најискусните домаќинки не знаат за ова – ПИТА НАД ПИТИТЕ

„ЛЕДЕНА ПИТА”: Дури и најискусните домаќинки не знаат за ова – ПИТА НАД ПИТИТЕ

Стави тесто во калапи, стави домати, моцарела, сланина…а потоа стави уште едно тесто. Се замрзна, па убаво ги испече лепчињата.

Ова е повеќе од деликатес, ваква пита сигурни сме дека не сте јаделе.

Повеќе на Готви.мк:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text