ЛАЖНИ КРОАСАНИ – крцкаво, топло, вкусно

ЛАЖНИ КРОАСАНИ – крцкаво, топло, вкусно

Ако ви се најавија гости или едноставно сакате да го изненадите семејството, направете лажни кроасани. Со овој рецепт нема да згрешите.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text