МАГИЈА НА ТРПЕЗАТА: Велигденски колач

МАГИЈА НА ТРПЕЗАТА: Велигденски колач

Направете совршен велигденски колач.

Состојки:

  • 1 коцка квасец
  • 300 мл млеко
  • 6 лажици шеќер
  • ½ лажички сол
  • 50 мл масло
  • кора од лимон
  • 2 јајца
  • 800 гр брашно
  • 1 јајце за премачкување
  • 1 парче маргарин

 

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

singlepost_text