БРЗ И ЕДНОСТАВЕН: Направете неодолив Лава колач (ВИДЕО)

БРЗ И ЕДНОСТАВЕН: Направете неодолив Лава колач (ВИДЕО)

Она што ќе ги израдува повеќето домаќинки е едноставноста на подготовката на овој сјаен десерт.

Помалку од половина час подготовка, а гостите ќе помислат дека сте поминале цел ден подготвувајќи го овој необичен десерт!

Неизоставен дел од состојките за овој колач, секако, е чоколадото. Користете чоколадо за готвење.

Од останатиот материјал потребни ви се: јајца, путер, шеќер, цимет. Подгответе и калапи за мафини.

Детални инструкции погледнете во видеото во прилог:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со грозје против брчки

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

 

singlepost_text