Чоколадни обланди со ресани (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Чоколадни обланди со ресани (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Вкусот на овие обланди ќе ги разбуди вашите сетила…

Состојки:

  • 400 гр ресани
  • 400 гр бисквити
  • 350 гр шеќер
  • 3 дл вода
  • 100 гр чоколадо
  • 250 гр маргарин
  • 200 гр ореви

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта