НЕ ФРЛАЈТЕ ПАРИ ЗАЛУДНО: Со салфета до најубава велигденска кошничка

НЕ ФРЛАЈТЕ ПАРИ ЗАЛУДНО: Со салфета до најубава велигденска кошничка

Доаѓа Велигден, најголемиот и најтешкиот Христијански празник. Секако, главниот обичај е вапцањето јајца, но домаќинките се трудат да имаат што поуникатни трпези, колачи, торти, јадења, декорации.За да бидете најдосетлива и најкреативна домаќинка за претстојниот празник, ви нудиме со салфети да направите велигденски кошнички.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео)

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text