ЕВЕ КАКО: Направете домашен мајонез за само 5 минути!

ЕВЕ КАКО: Направете домашен мајонез за само 5 минути!

Кога купуваме готови намирници, колку и да ни се допаѓаат, никогаш не можеме да бидеме сигурни што има во нив.

Затоа ви донесуваме интересен рецепт: Како за 5 минути да направите домашен мајонез?

Потребни ви се едно јајце, малку сенф, маслиново масло, сол, бибер и малку сок од лимон.

Погледнете го видеото:

Повеќе вести на Готви.мк

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула