ТРИК: Домаќинки вака сварете ги велигденските јајца за да не ви испукаат

ТРИК: Домаќинки вака сварете ги велигденските јајца за да не ви испукаат

За Велигден се вапцаат јајца, а многу домаќинки мака мачат со варењето, при кое им пукаат јајцата.За да немате ваква мака, направете мала дупка со игла во јајцето, со што ќе се намали притисокот.

Јајцата ставете ги во топла вода пред таа да зоврие.

Варете ги полека на тивок оган.

Извадете ги од ладилник само неколку минути пред варењето.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text