Ова е дефинитивно најдобриот колач: Се прави во два потега, вкусот е боженствен

Ова е дефинитивно најдобриот колач: Се прави во два потега, вкусот е боженствен

Ако сакате лесен и брз десерт, ви нудиме колач кој брзо се прави, побрзо се јаде.

Состојки:

  • 8 белки
  • 450 гр шеќер
  • 8 жолчки
  • 12 лажици шеќер во прав
  • 250 гр маргарин
  • 15 лажици ореви

Подготовка:

  1. Белките се матат со шеќер , се ставаат на тепсија и се печат на 120 степени околу час.
  2. Жолчките со шеќерот се матат на пареа, па се ставаат маргаринот и оревите.
  3. Кората се сече на три дела и се става фил.
  4. Уживајте.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text