Температурен шок: Се разбудивме на кочан-ладно, ни следи пекол

Температурен шок: Се разбудивме на кочан-ладно, ни следи пекол

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. На планинските подрачја, локално, поради зголемена облачност, ќе има врнежи од дожд. Претпладне ќе дува слаб јужен и југоисточен, а попладне северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 18 до 25 степени.Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне ќе дува слаб југоисточен, а попладне северен ветер. Температурата ќе се движи од четири до 23 степени.

Во наредните денови ќе преовладува умерено облачно време со сончеви периоди, но во попладневните часови облачноста ќе се зголемува. Ќе дува умерен северен ветер. Во среда утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 15 до 22 степена.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text