Еве како да направите велигденски зајак од само едно јајца! (ВИДЕО)

Еве како да направите велигденски зајак од само едно јајца! (ВИДЕО)

Од само едно варено јајце, направете велигденски зајак во само неколку потези, многу едноставно!

Овој зајак може да се најде на секоја велигденска трпеза како декорација.

Верувале или не, ќе го направите за само неколку минути, следејќи ги инструкциите од видеото во прилог.

Секако, дозволено е да користите и сопствена креативност.

Погледнете:

ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца

ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули

ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња

ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка

ВИДЕО: Бојадисување на Велигденски јајца на пареа

Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза:

Охридски чомлек

ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце

Велигденска торта

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Похован кашкавал