Вечерна салата – се служи во чаша, еве зошто е посебна

Вечерна салата – се служи во чаша, еве зошто е посебна

Направете вкусна салата која е посебна по тоа што се јаде навечер. Ви требаат тестенини, краставици, домати, пиперка, зачини, лукче, пченка  и маслиново масло.Се става и балсамико и јајца и се добива нешто фантастично за вечера.

Одозгора се ренда фета.

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text