Рецепт за вкусна пица што се пече за 7 минути (ВИДЕО)

Рецепт за вкусна пица што се пече за 7 минути (ВИДЕО)

Одличен специјалитет наречен турска пица од Торонто. Богата е со состојки или на турски кажано мастраф, а се пече за 7 минути.

Состојки:

  • тесто
  • моцарела
  • спанаќ
  • пилешко месо
  • говедско месо мелено
  • кулен
  • јагнешко месо (по вкус)
  • јајце

Начинот на приготвување погледнете го во видеото:

На здравје!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text