НАПИВКА ЗА БРЗО СЛАБЕЕЊЕ: Ослабете и до 15 кг месечно!

НАПИВКА ЗА БРЗО СЛАБЕЕЊЕ: Ослабете и до 15 кг месечно!

Напивката која ќе ви ја претставиме се покажала многу ефикасна во губењето килограми.

Секако, потребно е да се движите и здраво да се храниите.

Состојките кои влегуваат во состав се многу здрави. Така чиа семето поволно делува на здравјето бидејќи поседува доста омега 3 масни киселини, протеини, калциум и влакна. Делува и како антиоксиданс.

Лимонот содржи многу витамин Ц, минерали како што се калциум, калиум, магнезиум, железо.

Состојки:

  • 1 шолја сок од лимон
  • 1 лажица чиа семе
  • 1 лажица мед
  • 1 чаша вода

Начин на подготовка:

  1. Омекнете го чиа семето во вода 1 час. Потоа измешајте ги состојките.

singlepost_text