ХИТ РЕЦЕПТ: Куглоф со лимон – ммм превкусно

ХИТ РЕЦЕПТ: Куглоф со лимон – ммм превкусно

Направете сочен и вкусен куглоф со лимон. Ова е се што ви треба за десертот и постапката:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца

ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули

ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња

ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка

ВИДЕО: Бојадисување на Велигденски јајца на пареа

singlepost_text