За здраво срце, забавување на стареењето и слабеење: Измешајте ги овие две состојки, прават чуда

За здраво срце, забавување на стареењето и слабеење: Измешајте ги овие две состојки, прават чуда

Направете супер мешавина која му помага на цело тело. Измешајте неколку лажици мед и цимет и јадете го ова наутро.Со помош на оваа смеса ќе се спасите од инфекции и бактерии, ќе ви помогне да симнете килограми и ќе ви помогне срцето нормално да работи.

Може да го земате и кога сте настинати или не се чувствувате добро.

Се пие 30 минути пред појадок или 30 минути пред спиење.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)