БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Торта готова за 15 минути!

БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Торта готова за 15 минути!

За сите љубители на благо! Овој десерт им успева на сите!

Состојки:

  • 25 чоколадни банани
  • 1 пакување бисквити
  • 200 мл слатка павлака
  • 200 мл кисела павлака
  • 200 гр шеќер во прав
  • шлаг крем

Начин на подготовка:

  1. Со миксер разматете ги киселата и слатката павлака и шеќерот во прав. Во смесата потоа додајте издробени бисквити и издробени чоко банани, па измешајте.
  2. Смесата ставете ја во калап и обликувајте ја. Украсете со шлаг. Пред сервирање изладете во фрижидер.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед