ВИДЕО: Не ги фрлајте – зема стари весници и ги офарба јајцата со нив

ВИДЕО: Не ги фрлајте – зема стари весници и ги офарба јајцата со нив

Супер креативна, лесна и брза техника за фарбање велигденски јајца.

Повеќе на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините

Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце

Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед и ќе добиете колач за 5 минути

ВИДЕО: Трикови за печење колачиња кои ќе ги пробате веднаш

Овошен колач со јагоди

Колач со печени јаболка

singlepost_text