Баничка со сремуш (ВИДЕО РЕЦПЕТ)

Баничка со сремуш (ВИДЕО РЕЦПЕТ)

Подгответе мека и убава баничка со сремуш (див лук)…

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 350 мл вода
  • 1 лажичка сол
  • 200 гр маргарин
  • 400 гр сирење
  • сремуш (див лук)
  • 3 јајца
  • 1 јајце за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text