УХМР најавува какво време не чека денеска

УХМР најавува какво време не чека денеска

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 15 до 21 степен.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Во наредните денови дневната температура ќе биде во постепен пораст. Во понеделник ќе се движи од 16 до 23, а во вторник од 19 до 24 степени.

 Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text