Вечерва земјотрес почувствуван во Скопје

Вечерва земјотрес почувствуван во Скопје

Уште еден земјотрес ја стресе Македонија во 21 часот  и 10 минути. Овојпат епицентарот беше во Косово и со јачина од 2,7 степени по Рихтер.Се надеваме дека тлото конечно ќе се смири.

Повеќе на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините

Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце

Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед и ќе добиете колач за 5 минути

ВИДЕО: Трикови за печење колачиња кои ќе ги пробате веднаш

Овошен колач со јагоди

Колач со печени јаболка

singlepost_text