Земјотрес утрово ја разбуди Македонија

Земјотрес утрово ја разбуди Македонија

Земјотрес од Грција утрово бил почувствуван и во Македонија. Потресот бил со епицентар во Грција, со јачина од 3,9 степени според Рихтер.Потресот се случил во 7 часот и 40 минути, а бил почувствуван најмногу во Прилеп.

Засега не се познати повеќе информации.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како беше почувствуван саботниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје

Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ

Препораки од Американската влада: Кога има земјотрес (АНИМИРАНО ВИДЕО)

ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Се тресеше телевизијата – Како изгледал земјотресот во Канал 5 (ВИДЕО)

Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО)

 

singlepost_text