Со помош на стари марами: Неверојатен начин за украсување јајца!

Со помош на стари марами: Неверојатен начин за украсување јајца!

Нема да одолеете, а да не се препуштите на експериментот, бидејќи оваа техника за боење е навистина невројатна.

Секоја домаќинка сака јајцата за Велигден да бидат најубаво бојадисани.

Доколку и вие го сакате тоа, ваше е да ги следите упатствата од видео записот, да набавите свилени крпи во разни дезени и вашите јајца ќе бидат победник оваа сезона.

Многу е лесно и едноставно, само замотајте ги јајцата во марамите, гответе ги околу 25 минути, и бојата ќе се преслика.

Уживајте во експериментот!

ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца

ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули

ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња

ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка

ВИДЕО: Бојадисување на Велигденски јајца на пареа

Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза:

Охридски чомлек

ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце

Велигденска торта

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Похован кашкавал

singlepost_text