НЕВЕРОЈАТНО: Направете кајгана без да го скршите јајцето

НЕВЕРОЈАТНО: Направете кајгана без да го скршите јајцето

Доколку сте љубител на кајгана, но немате време да ја подготвите или ве мрзи да чекате јајцата да се сварат, овој трик ќе ви помогне.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text