Решете се од каменот и болките во бубрезите со помош на овие намирници

Решете се од каменот и болките во бубрезите со помош на овие намирници

Кој еднаш почувствувал таканаречен бубрежен напад предизвикан од инфекција, песок или камен, тој може да се „пофали“ со храброст.

Со доста течност делумно може да се ублажи оваа појава, но клучот до успехот лежи само во две намирници.

Имено, не се откажувајте од алтернатива како што се чај од магдонос и други додатоци.

Исто така, лажица маслиново масло со третина лажица лимонов сок, пијте секое утро на празен стомак.

Избегнувајте газирани пијалаци, зачинета и солена храна.

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text