Уште еден начин за украсување велигденски јајца (ВИДЕО)

Уште еден начин за украсување велигденски јајца (ВИДЕО)

Вака украсените јајца можат да бидат вистинска атракција на велигденската трпеза. Се што ви е потребно се варени јајца, ножички, боја и чипка.

Со ножици исечете ја чипката да биде доволно долга за да можете да го замотате целото јајце. На местото каде што ќе ја ставите чипката, ставете и ластик.

Ставете го јајцето во боја и оставете го да отстои некое време. Кога ќе го извадите, пресечете го ластикот и отстранете ја чипката.

Погледнете го видеото во кое е прикажана целата постапка:

ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца

ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули

ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња

ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка

ВИДЕО: Бојадисување на Велигденски јајца на пареа

Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза:

Охридски чомлек

ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце

Велигденска торта

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Похован кашкавал

singlepost_text