Руски велигденски колач

Руски велигденски колач

Десерт кој ќе ве маѓепса! Пробајте го овој руски велигденски колач…

Состојки:

  • 2 жолчки
  • 130 гр шеќер
  • 1 кесичка ванилин шеќер
  • 50 гр маргарин
  • 450 гр ела сирење
  • 180 гр кисела павлака
  • 350 гр суво овошје

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text