Викенд временска: Дожд па пресврт со времето

Викенд временска: Дожд па пресврт со времето

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и ветровито, во крајните западни делови со повремени локални врнежи од дожд со слаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер, поизразен долж Повардарието каде ќе надмине брзина од 60 километри на час.Утринската температура ќе се движи од нула до шест, а дневната од девет до 15 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и ветровито. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе достигне 15 степени.

Во наредните денови се очекува стабилизирање на времето. Ќе дува ветер од јужен правец. Утринските температури на места ќе се спуштат под нулата, а дневните температури ќе бидат во пораст.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text