Ќе заборавите на бешамел и болоњезе : „Урнебес сос”

Ќе заборавите на бешамел и болоњезе : „Урнебес сос”

Направете вкусен сос за тестенини или месо, кој совршено се надополнува со многу вкусови.Ова е се што ви треба и постапката:

Состојки:

  • пиперки
  • крем сир
  • 4 чешниња лук
  • чили сос
  • сол
  • бибер

 

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text