Салата „ Метла”: Исчистете го организмот и слабејте здраво

Салата „ Метла”: Исчистете го организмот и слабејте здраво

Ако сакате вкусна салата која го чисти организмот и топи килограми, ви ја препорачуваме салатата Метла.Ви требаат зелка, морков, цвекло, лимонов сок и масло, како и зачини.

Се се ренда во сад, се меша, се додаваат зачини, а може да додадете и чија семе.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text