Направете совршен помфрит без капка масло!

Направете совршен помфрит без капка масло!

Обожавате помфрит, но не го јадете бидејќи е прилично масен? Тоа веќе нема да биде проблем, бидејќи постои начин да направите вкусен помфрит без масло за пржење!

Овој, поздрав начин на подготовка е и многу полесен.

За почеток излупете ги компирите, исечете ги на ленти и зачинете ги по желба. Измешајте и распоредете ги на хартија за печење.

Печете во загреана рерна на 200 степени, дваесетина минути.

Кога ќе ги пробате овие компирчиња ќе сфатите дека ова е совршен начин за подготовка на омиленото и досега забрането јадење.

Счичен рецепт погледнете во видеото во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство