Наближува викендот: Какви вести носи УХМР?

Наближува викендот: Какви вести носи УХМР?

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Претпладне врнежите ќе бидат позастапени на исток, а кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови од земјава каде на планините и на некои повисоки места се очекува да има врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен в долж Повардарието.Утринската температура ќе се движи од три до девет, а дневната од 12 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди преку денот, меѓутоа ќе има услови и за врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Во петок и сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен в долж Повардарието. Поради разведрувањето за време на викендот и во почетокот на наредната недела утринските температури на места ќе се спуштат под нулата. Од сабота дневните температури ќе бидат во пораст.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text