Супер техника за бојадисување јајца! Нацртајте што ќе посакате…

Супер техника за бојадисување јајца! Нацртајте што ќе посакате…

Оваа многу едноставна техника ви пружа многу можности, без многу комплицирање и валкање…

Сè што треба да направите е налепници со саканиот облик да залепите пред бојадисување.

После бојадисувањето само отстранете ги налепниците.

Постапката можете да ја погледнете во видеото, а со облиците можете да експериментирате сами.

ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца

ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули

ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња

ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка

ВИДЕО: Бојадисување на Велигденски јајца на пареа

Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза:

Охридски чомлек

ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце

Велигденска торта

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Похован кашкавал

singlepost_text