Ако сте љубител на кокос, ова е најдобриот десерт за вас! (ВИДЕО)

Ако сте љубител на кокос, ова е најдобриот десерт за вас! (ВИДЕО)

Доколку обожавате кокос, еве еден рецепт само за вас! Подгответе фантастичен ролат…

Состојки за црн дел:

  • 250 гр мелени бисквити
  • 50 гр чоколадо
  • 70 гр маргарин
  • 1 шолја млеко

Состојки за бел дел:

  • 100 гр маргарин
  • 1 шолја млеко
  • 70 гр шеќер
  • 100 гр кокос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text