Решение за најголемата мака на домаќинките: Решетките на шпоретот ќе блеснат за 5 секунди!

Решение за најголемата мака на домаќинките: Решетките на шпоретот ќе блеснат за 5 секунди!

Секоја домаќинка знае колку макотрпно е чистењето на решетките од рерната, а сега ви нудиме трик за тоа да го направите брзо, лесно и ефикасно.
Ви требаат стар пешкир, 100-150 гр детергент за алишта, и врела вода. Наместо детергент може да користите и сода бикарбона.
Ставете го пешкирот на дното, ставете ја решетката одозгора, па ставете врела вода и сода.
Оставете ја решетката така 4-5 часа, а најдобро е преку цела ноќ да отстои.
КОга ќе станете истријте ја со жица за садови, па измијте ја со вода.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text