Погответе се за невреме

Погответе се за невреме

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено попладне кога локално ќе има и појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат со слаб и умерен интензитет и повеќе ќе бидат застапени во западните краеви. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 14 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд особено попладне и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 18 степени.

И во четврток преку денот не се очекува значителна промена на времето. Во текот на ноќта кон петок поради спуштање на постуден воздух од север на планините и на некои повисоки места во западните делови врнежите ќе бидат од снег.

Од четврток до сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен в долж Поварадрието. Поради разведрувањето, за време на викендот утринските температури на места ќе се спуштат под нулата, но преку денот времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе бидат нешто повисоки.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео)

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

ВИДЕО: Вистинска „магија“ со која ќе ги воодушевите децата – ви треба лубеница

singlepost_text