ВЕЛИГДЕНСКА УМЕТНОСТ: Нема да верувате како се бојадисани овие јајца! (ВИДЕО)

ВЕЛИГДЕНСКА УМЕТНОСТ: Нема да верувате како се бојадисани овие јајца! (ВИДЕО)

Велигден е доба од годината кога домаќинките ја искажуваат својата креативност.

Дека бојадисувањето јајца знае да биде уметност, ќе ви покаже ова видео.

Обидете се да ги бојадисате јајцата на овој единствен начин – лесно, едноставно и преубаво…

ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца

ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули

ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња

ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка

ВИДЕО: Бојадисување на Велигденски јајца на пареа

Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза:

Охридски чомлек

ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце

Велигденска торта

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Похован кашкавал

singlepost_text