РЕЦЕПТ КОЈ ГО РУШИ ИНТЕРНЕТОТ: Солен рафаело

РЕЦЕПТ КОЈ ГО РУШИ ИНТЕРНЕТОТ: Солен рафаело

Направете ги познатите рафаело топчиња но на солен начин.

Состојки:

  • 300 гр сирење
  • 100 мл Пекабела павлака
  • 100 гр кикирики
  • 150 гр Пекабеско шунка
  • 100 гр кашкавал
  • 1 ќеса пармезан

Подготовка:

  1. Се става сирењето во длабока чинија, па шунката и кикиритките, се ситно сецкано.
  2. Се ренда кашкавалот, па се става павлаката и другите состојки и се се мепа.
  3. Се остава во фрижидер, па се прават топчиња.
  4. Секоја се валка во пармезан.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text