Пица со домашно сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Пица со домашно сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За подготовка на оваа вкусна пица ќе ви бидат потребни триесетина минути…

Состојки:

  • 600 гр брашно
  • 300 мл вода
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 лажичка сув квасец
  • 400 гр сирење
  • 300 гр шунка
  • 450 гр шампињони
  • 300 мл сок од домати
  • сол
  • оригано

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text