Немате прашок за пециво а ви треба? – направете го сами

Немате прашок за пециво а ви треба? – направете го сами

Ако сакате некој вкусен и брз деликатес за кога ќе ви дојдат ненајавени гости, а немате прашок за пециво, направете си го самите во домот.Измешајте пола лажиче сода со пола лажица јогурт.

Ова се користи како замена за прашок за пециво бидејќи содата и јогуртот создаваат реакција на гас која нараснува тесто.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

 

singlepost_text