ФАНТАСТИЧЕН ТРИК: Ставете го ОВА во компир салатата и ќе биде повкусна од кога било!

ФАНТАСТИЧЕН ТРИК: Ставете го ОВА во компир салатата и ќе биде повкусна од кога било!

Пробајте како изгледа кога наместо со оцет, вака ќе ја зачините салатата…

Сотојки:

  • 500 гр компири
  • 100 гр доматно пире
  • 1 главица кромид

Начин на подготовка:

  1. Сварете ги компирите во солена вода.
  2. Изладените компири исечкајте ги на ситни парчиња и додајте една главица исечкан кромид. Додајте масло и 2-3 лажици доматно пире наместо оцет.
  3. Сè добро измешајте и по потреба посолете.

Добар апетит!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text