Домашна пита со сирење и јогурт

Домашна пита со сирење и јогурт

Направете ја по овој рецепт и ќе бидете воодушевени…

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 500 мл вода
  • 1 лажица сол
  • 1 шолја јогурт
  • 3 јајца
  • 4-5 лажици маст

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, л

singlepost_text