Не ви треба боја: Уникатни велигденски јајца со салфети – нема да верувате

Не ви треба боја: Уникатни велигденски јајца со салфети – нема да верувате

Ако сакате креативни велигденски јајца, не ви треба боја туку само салфети.

</p>

  • јајца
  • салфети со интересни дизајни
  • домашно подготвен шербет

Подготовка:

  1. Сварете една шолја вода со 5 лажици шеќер и направете шербет. Во меѓувреме ги варите јајцата, кои мора да бидат врели во моментот кога ги ставате парчињата салфети над нив.
  2. Трослојната салфета ја делите на најтенки слоеви. Потоа го ставате парчето салфета ја врело јајце и над него со лажица преливате малку шербет.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

 

singlepost_text