Слабејте со ѓумбир, но задолжително додајте ја оваа намирнициа!

Слабејте со ѓумбир, но задолжително додајте ја оваа намирнициа!

Ако сакате да ги искористите лековитите својства на ѓумбирот, еве што мора да направите.

Ѓумбирот веќе на широко е познат како антиоксидант, но постои намирница која ја подобрува неговата делотворност. Оваа комбинација топи килограми, а на вас е да издржите во, најпрво, подобрувањето на вашето здравје и забрзувањето на метаболизмот, а потоа да уживате во својата фигура.

Ѓумбирот најдобро делува кога ќе се зготви, во краток период, од само 6 минути. На тенко исечени парчиња ѓумбир исцедете сок од лимон. Пред јадење послужете се со оваа комбинација. Со тоа ќе имате контрола над апетитот, ќе го стимулирате варењето и ќе ја зголемите енергијата.

Ѓумбирот и лимонот користете ги во сите ватијанти, како зачин, сок или чај.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text