ЗДРАВ ДОМАШЕН КОКТЕЛ – косата, ноктите и лицето ќе блескаат

ЗДРАВ ДОМАШЕН КОКТЕЛ – косата, ноктите и лицето ќе блескаат

Ако сакате коктел кој ќе ви помогне да бидете здрави, да имате сјајна кожа, нокти и коса, ви нудиме домашна напивка врдна злато.

Состојки:

  •  300 мл млеко
  • 3 лажици овесни снегулки
  • 1-2 банани
  • 1 лажица мед

 

Се се меша со блендер и се става во шолја. Веднаш се пие по подготовката.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text