ВИДЕО: Заборавете на бојата – ги замотала јајцата во свила, ги сварила и добила нешто ФАНТАСТИЧНО

ВИДЕО: Заборавете на бојата – ги замотала јајцата во свила, ги сварила и добила нешто ФАНТАСТИЧНО

Се ближи Велигден и бојадисување на јајца. За да добиете јајца кои сите ќе ги остават без здив, пратете ги следните инструкции:

  1. Исечете парче свила со некој интересен дезен и исто толку парчиња бело платно.

2.Замотајте ги јајцата во свилата, потоа и белата ткаенина и закачете ги со шноли за коса.

3.Повторете ја постапката со сите јајца.

4.Ставете ги јајцата во метален сад и наполнете ги со вода.

5.Сипете вода и 3 супени лажици алкохолен оцет, ставете ги на тивко да се варат и варете ги 15 минути.

6.Извадете ги јајцата, оставете да се изладат, а потоа одмотајте.

Истата свила може да ја користите неколку пати.

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text