ВЕЛИГДЕНСКА ДЕКОРАЦИЈА: Еве како да украсите јајца (ВИДЕО)

ВЕЛИГДЕНСКА ДЕКОРАЦИЈА: Еве како да украсите јајца (ВИДЕО)

Ви предлагаме оваа година велигденските јајца да ги украсите со оваа техника. Ќе добиете мали ремек дела!

Потребни ви се цветни салфети, варени јајца, разматена белка и ножици.

Јајцата згответе ги, а белките добро разматете ги.

Пожелно е јајцата да бидат бели. Исечете ја саканата сликичка на салфетата и одвојте го најтенкиот слој.

Јајцето премачкајте го со белка, па полека со прстите раширете ја сликичката на јајцето.

Оставете да се исуши и тоа е тоа.

Погледнете го видеото:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text