„Лукав сос” – крал за месо и тестенини

„Лукав сос” – крал за месо и тестенини

Ако ви здодеа од вообичаените сосови со месо и доматно пире, бепамел или туна, ова е непто ново, вкусно и креативно за проба во вашата кујна.

Состојки:

  • мајонез
  • павлака
  • лук во прав
  • вегета
  • каро
  • оригано

Подготовка:

  1. Се се меша, а количината на мајонезот и павлаката треба да биде еднаква, по ваша желба.
  2. Се ставаат зачините и се добива супер сос.
  3. СОВЕТ: Совршено оди со месо, тестенини, пица…

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

 

 

 

singlepost_text