ПОСНА ПАШТЕТА: Брз намаз од туна

ПОСНА ПАШТЕТА: Брз намаз од туна

Вкусен и едноставен за подготовка!

Можете да додадете и лажица-две посен мајонез и така да го засилите вкусот.

Состојки:

  • 2 конзерви туна
  • 1 главица кромид
  • 3 варени компири
  • 3 кисели краставици
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Туната исцедете ја од масло, кромидот ситно исечкајте го, варениот компир изрендајте го, а магдоносот исечкајте го.
  2. Сè соединете, добро измешајте, па додајте ситно сечкани краставици. Посолете по потреба.
  3. Совет плус: Мачкајте на препечен леб.

Добар апетит!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text