Временска прогноза: Изненадување со времето

Временска прогноза: Изненадување со времето

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во западните делови со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест степени, а дневната од 18 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе достигне до четири степени, а дневната до 23 степени.

Во текот на следната работна недела ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со врнежи од дожд со слаб, а во западните и јужните делови повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини можен е и повремен снег.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Што ќе јадеме денес од Спицикото во Скопје Сити Мол?

Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

singlepost_text